اخبار ویژه
شهرستان ها
دیگر رسانه ها
گزارش تصویری
علیرضا مختارپور در پیامی درگذشت پدر مسئول کتابخانه‌ عمومی سیدان مرودشت را تسلیت گفت.
در پی درگذشت پدر گرانقدر جناب آقای مسلم محمدی راد مسئول کتابخانه عمومی سیدان شهرستان مرودشت، روح‌الله منوچهری سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس این ضایعه را به این همکار گرامی و خانواده ایشان تسلیت گفت.
طبع آزمایی کتابداران در آزمون خلاقیت؛
کارشناس مسئول امور کتابخانه های عمومی فارس از برگزاری جشنواره «یک فنجان خلاقیت: ویژه کتابداران و کارمندان کتابخانه های استان فارس خبر داد.
هادی پژوهش جهرمی در آیین بزرگداشت روز «کتاب، کتاب خوانی و کتابدار» در فارس:
معاون سیاسی،‌امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با حضور در آیین گرامی‌داشت روز «کتاب،‌کتابخوانی وکتابدار» با انتقاد از وضعیت کتابخوانی گفت: کتاب هست؛ اما کتابخوان کم است و برای رشد تعداد کتابخوانان باید از خانه شروع کنیم و کتاب را بین خانواده ببریم.
مدیر کل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:
مدیر کل برنامه‌ریزی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در آیین روز برگزداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در استان فارس این دیدار به آسیب‌شناسی وضعیت دسترسی مردم به کتابخانه‌های عمومی پرداخت و گفت: حدود ۲۰ شهر و 200 روستا با جمعیت بیش از ۱۵۰۰ نفر در استان فارس هنوز به کتابخانه عمومی مجهز نشده است.
روح الله منوچهری در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های استان فارس در آیین گرامی‌داشت روز «کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار» با تأکید بر اهمیت کتابداری و کتابت گفت: امروز در جهانی زندگی می‌کنیم که ملاک برتری به دانش است و کتابداران باغبان این بوستان‌اند.
با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان؛
آیین بزرگداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار در استان فارس ، روز دوشنبه ۲۹آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی و با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان برپا شد.
با حضور مسئولان و کتابدارن استان؛
اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس در مراسمی به مناسبت هفته کتاب، آیین بزرگداشت روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» به همراه تجلیل از کتابداران و فعالان کتابخوانی برگزیده استان را برگزار خواهد کرد.
با حضور معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس انجام شد
در بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، کنفرانس علمی «کتاب و فضای مجازی» با حضور مسئولان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، امام جمعه لار و محمدرضا ابراهیمی معاون مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در تالار فرهیختگان این دانشگاه برگزار شد.
با حضور نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی از کتاب «یاران خدا» رونمایی شد؛
همزمان با آخرین روز هفته کتاب با عنوان «کتاب، حیات طیبه و انقلاب اسلامی» از کتاب سه جلدی «یاران خدا» به قلم علی اکبری رونمایی شد.
دسترسی رایگان کاربران کتابخانه های عمومی فارس به اینترنت بی سیم
مراسم آغاز بهره برداری از اینترنت بی سیم رایگان در 20درصد از کتابخانه های عمومی استان در کتابخانه عمومی حافظیه شیراز برگزار شد.
در آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛
در مراسمی که هم‌زمان با روز »کتاب، کتابخوانی و کتابدار» از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد، شش کتابدار و فعال کتابخوانی استان فارس تقدیر شدند.
با حضور مسئولان استانی؛
در روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» آیین رونمایی از کتاب هفت جلدی «فرهنگ افسانه های مردم استهبان» نوشته محمدرضا آل ابراهیم در شهرستان استهبان برگزار شد.
ارائه پنج کتاب در زندان مرکزی شیراز؛
همزمان با روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» نشست کتاب‌خوان اختصاصی بند ویژه زندانیان زندان مرکزی شیراز برگزار شد.
در هفته کتاب، مراسم آغاز بهره برداری از اینترنت بی سیم رایگان برای اعضای کتابخانه های فارس در شیراز برگزار می شود.
در روز گرامیداشت «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»؛
به مناسبت فرارسیدن روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» فردا (چهارشنبه 24 آبان ماه) عضویت در تمامی کتابخانه های عمومی فارس رایگان است.
به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب؛
در چهارمین روز از هفته کتاب، مسئولان کتابخانه های عمومی سومین حرم اهل بیت(ع) با حضور در حرم احمدبن موسی(ع) با این امامزاده جلیل القدر تجدید بیعت کردند.
در سومین روز هفته کتاب با نام ««کتاب و جامعه دانشگاهی»:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس در سومین روز هفته کتاب با نام ««کتاب و جامعه دانشگاهی» با حضور در دانشگاه شیراز با کتابداران و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه شیراز دیدار کرد.
گرامیداشت پدر شعر آیینی فارس؛
در سومین روز از هفته کتاب، نشست کتاب خوان «صدای پای اربعین» به همراه مراسم تجلیل از حاج احد ده بزرگی شاعر آیینی فارس در کتابخانه عمومی ابوریحان شیراز برگزار شد.
در دومین روز از هفته کتاب؛
به مناسبت گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس با حضور در کتابخانه های عمومی بخش زرقان شهرستان شیراز، از کتابداران این کتابخانه های عمومی قدردانی کرد.
بيشتر
دریافت کتاب های جشنواره رضوی
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فراشبند از برپایی میز مبادله و اهدای کتاب به مناسبت روز دانش آموز در شهر فراشبند خبر داد.
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز از برگزاری پیاده روی بانوان به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب در شیراز خبر داد.
از نشست کتابخوان تا گردهمایی شاعران انجمن ادبی؛
نشست های جمع خوانی و کتابخوان، برگزاری مسابقه های نقاشی وکاردستی، نشست انجمن ادبی و... برنامه های اجرا شده شهرستان های ممسنی و رستم در هفته اول آبان ماه بود.
معرفی 5 کتاب در نشست کتابخوان فیروزآباد؛
اولین نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه عمومی روزبه با همکاری دبستان پسرانه شهید ساری کرمی برگزارشد.
کتابخانه عمومی کازرون رنگ و بوی حسینی گرفت؛
کتابخانه عمومی شهید آیت الله مدنی کازرون مصادف با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) پذیرای برنامه هایی با حال و هوای عاشورا بود.
به همت کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان لامرد برگزار شد؛
نشست هم اندیشی فرهنگیان با موضوع «گسترش ارتباط مدرسه و کتابخانه شیوه ها و روش ها» در کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان برگزار شد.
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی برگزار شد
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی با موضوع هفته کتاب و کتابخوانی تشکیل جلسه داد.
مسئول کتابخانه عمومی ابوذر کتکی ارسنجان از برپایی کلاس آموزشی احکام و خانواده در تنها مکان فرهنگی روستای کتک ارسنجان خبر داد.
انجمن کتابخوانی صفحه با معرفی سه کتاب مهمان کتابخوانان زرین دشت شد
نشست هفتگی انجمن کتابخوانی صفحه در آخرین هفته مهرماه با حضور مسئولان و ادب دوستان شهرستان و معرفی سه کتاب برگزار شد.
جشن روز عصای سفید با حضور مسئولان شهرستان و روشندلان در شهرستان ارسنجان برگزار شد.
به مناسبت هفته کودک در استهبان صورت گرفت:
کتابخانه عمومی محقق العلمای استهبان به مناسبت هفته کودک با حضور در مدارس و دیگر مراکز، برنامه های شاد کودکانه را برگزار کرد.
شادیانه های کودکی در شهرستان خرامه؛
آیین تقدیر از برگزیدگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با هفته کودک با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
با معرفی پانزده کتاب خواندنی؛
کتابخانه عمومی گلستان در مهرماه به منظور ترویج فرهنگ کتاب خوانی میزبان دو نشست کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای بود.
کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، کتابخانه را به کلاس های درس می برند؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان از اجرای برنامه های گوناگون کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی در مدارس گوناگون در روزهای یکشنبه خبر داد.
سید مختار امیری معاون عمرانی فرماندار شهرستان مرودشت با حضور در کتابخانه عمومی پارسه، از بخش های مختلف کتابخانه و فعالیت ها و خدمات این کتابخانه بازدید کرد.
باران کتاب در ماه مهر؛
کتابخانه های عمومی شهرستان داراب در آخرین هفته مهرماه سه نشست کتابخوان را با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به اشتراک گذاشتند.
برگزاری نشست کتاب خوان مدرسه ای در سپیدان؛
نخستین نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان در مدرسه راهنمایی علامه طباطبایی برگزار شد.
با حضور گروه خادمین الشهدا؛
نشست کتابخوان ویژه فرماندهان شهید دفاع مقدس با حضور علاقه مندان در کتابخانه گنجینه دانش شهرقیر برگزار شد.
آیین اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه عمومی فرهنگ فورگ شهر دوبرجی همزمان با هفته جهانی کودک برگزار گردید.
ویژه برنامه هفته کودک در فسا برگزار شد
به مناسبت گرامیداشت هفته کودک برنامه ها و فعالیت های متنوعی در کتابخانه عمومی آیت الله بهشتی فسا برگزار شد.
بيشتر
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد خبر داد:
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد گفت: آیین رونمایی و نقد کتاب واژه‌های نفهم اثر نویسنده بومی شهرستان لامرد برگزار می‌شود.
برنامه های بیست و پنجمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی در شهرستان خرامه با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان تشریح شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی فسا خبر داد:
در آستانه بیست و پنجمین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فسا برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان را تشریح کرد.
دومین همایش ملی انجمن علمی کتابداری و اطلاع رسانی ایران ـ شاخه فارس با عنوان چشم اندازهای ارتباط علمی در فارس برگزار می‌شود.
سرپرست کتابخانه های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس گفت: طبق آیین نامه می توانیم ازبرنامه های فرهنگی پشتیبانی کنیم و براین اساس آماده همکاری با هنرمندان درزمینه برنامه‌های فرهنگی از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی آنان هستیم.
نایب رئیس مجمع خیرین فرهنگ‌ساز شیراز:
نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از بازگشایی نخستین آدینه بازار کتاب شیراز در ۱۰ شهریورماه امسال خبرداد.
رئیس اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی شهرستان جهرم از موافقت هیئت تأسیس و نظارت سازمان‌های مردم‌نهاد با تشکیل انجمن خیرین کتابخانه‌ساز جهرم خبر داد.
گزارش تسنیم از زمین کتابخانه مرکزی شیراز؛
۸ سال از مصوبه ساخت کتابخانه مرکزی شیراز می‌گذرد اما هنوز زمینی برای ساخت کتابخانه‌ مرکزی شیراز اختصاص نیافته است.
کتاب هایی که برای جشنواره امسال در نظر گرفته شده است، هم به صورت چاپی، هم به صورت گویا(صوتی)، هم با خط بریل و هم در قالب فایل های پی.دی. اف قابل دانلود از روی سایت کتابخانه های عمومی فارس در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در گفت‌و‌گو با شیرازنوین:
روح‌الله منوچهری گفت: بیش از 2500 کتاب بریل و 7500 کتاب گویای سازماندهی شده در کتابخانه‌های عمومی فارس وجود دارد
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: افزوده شدن بخش احمدبن‌موسی(ع) به جشنواره کتابخوانی رضوی رویدادی مبارک و میمون است و می‌تواند در شناسایی شخصیت حضرت شاهچراغ(ع) مؤثر باشد.
توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام
«برات کتاب» اسم شیرینی است که عزیز نوبهار برای اقدام فرهنگی زیبایش در نظر گرفته است: توزیع دوازده هزار جلد کتاب به نیت دوازده امام، از ۱۵ شعبان امسال تا ۱۵ شعبان سال آینده.
مصاحبه اختصاص روزنامه نیم‌نگاه با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس:
با توجه به اهمیت موضوع کتاب و کتاب خوانی در کشور و کاهش روز افزون مطالعه کتاب در سطح استان و مناطق مختلف کشور، نیم نگاه در این خصوص مصاحبه‌ای را با سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تهیه کرده است.
گزارش اختصاصی از بخش نابینایان کتابخانه رئیسی اردکانی شیراز
تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به برنامه‌های دهه فجر گفت: نشست‌های تخصصی نقد کتاب و نمایشگاه‌های کتاب با موضوع انقلاب اسلامی در دهه فجر در تمامی کتابخانه‌های عمومی استان فارس برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با شبستان:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: از سه سال پیش تاکنون کتابخانه‌های جدید بدون داشتن استانداردهای لازم، افتتاح نمی‌شوند و کتابخانه ‌های قدیمی نیز از لحاظ عمرانی مقاوم و استانداردسازی خواهیم کرد.
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از تبدیل کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به موزه – کتابخانه خبر داد.
بيشتر
آیین بزرگداشت روز کتاب،‌کتابخوانی و کتابدار در استان فارس ، روز دوشنبه ۲۹آبان‌ماه با حضور مسئولان استانی و با تقدیر از کتابداران و کتابخوانان برگزیده استان برپا شد.
به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته کتاب، آیین نمادین نواختن زنگ کتاب و کتاب‌خوانی به اهتمام مدیریت آموزش و پرروش ناحیه شیراز و با حضور مسئولان استان و شهرستان، معلمان و دانش‌آموزان در دبستان «شاهد لاله‌ها» برگزار شد.
به مناسبت روز جهانی عصای سفید، نشست کتاب‌خوان ویژه روشندلان و آیین تقدیر از گویندگان افتخاری بخش نابینایان کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی صبح روز یکشنبه 23 مهرماه برگزار شد. در این دیدار از از زحمات و همکاری‌های کتابداران بخش نابینای کتابخانه عمومی رئیسی اردکانی و 34 گوینده افتخاری این بخش تجلیل و قدردانی شد.
نشست کتاب‌خوان تخصصی دفاع مقدس با همکاری مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با معرفی پنج کتاب برگزار شد.
همایش حماسه سرخ با هدف تجلیل از خانواده ‌های ایثارگر و شاهد اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تقدیر از نویسندگان دفاع مقدس و خانواده‌های شهدا و رونمایی از کتاب «حیفا» برگزار شد.
بيشتر
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

مجری سایت : شرکت سیگما